Dimension of Anime Inspiration este un forum dedicat tuturor fanilor anime care doresc sa-si petreaca timpul impreuna cu alte persoane cu aceeasi ocupatie, aici va puteti arata talentul de scriitor si desenator.Te asteptam si pe tine sa te inscrii !!!

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Top 5 manga

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Reira

Data de înscriere : 30/12/2009
Varsta : 24
Localizare : Where is music ^_^

MesajSubiect: Top 5 manga   Mier Dec 30, 2009 6:34 pm

1) Dengeki Daisy - doamne , cum sa nu ador manga asta ? E pur si simplu cea mai tare din cate am citit si am citit destule ! De ce imi place ? Hmmm , greu de spus , nu ma pot hotara intre grafica si story line , dar ce va pot spune este ca ambele sunt absolut extraordinare , recunosc sunt total indragostita de Daisy aka Kurosaki so...poate ca si asta e un motiv:-" , oricum manga merita citita , este inca ongoing , dar chiar merita .

2)Lovenista - o manga foarte buna de asemenea pentru ca urmareste evolutia unei relatii ce la inceput se vrea a fi de prietenie , dar asa cum imi place mie ajunge de love :X:X . Este foarte buna , v-o recomand si pe aceasta .

3) Sugar Sugar Rune - din ce motiv ? pentru ca ador anime-ul si pentru ca manga nu a fost chiar identica cu anime-ul , a avut si parti diferite ceea ce clar mi-a starnit curiozitatea . Frumoasa manga .

4) Be with you - o poveste impresionanta despre sufletul unei femei moarte ce se intoarce la familia ei doar pentru 6 saptamani . Am plans la manga aceasta , m-a impresionat enorm . E foarte trista .

5) Vitamin - m-a impresionat pentru ca protagonista , chiar daca un anumit eveniment ii face viata imposibila si e tinta tuturor glumelor sau chiar si mai mult de atat , pana la urma are curajul sa isi revina din toate acestea si sa treaca peste si chiar sa se razbune mult prea tare . Mi-a placut manga .

Acum este randul vostru !
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.magicnight.dmon.com
Reverie Metherlence

Data de înscriere : 29/12/2009
Varsta : 21
Localizare : Unde esti si tu

MesajSubiect: Re: Top 5 manga   Dum Ian 10, 2010 9:48 pm

Sunt deacord cu tine Reira, dar uite topul meu:
1)NARUTO-cred ca fiecare stie de el asa ca nu mai descriu tot ce pot spune e ca are niste subiecte tari de vazut decat cele de la anime.
2)Kyou,Koi wo Hajimemasu-deci cum sa nu-ti placa mangaul asta. e bestial!!e si putin shoujo, dar ideea e buna rau de tot.Este vorba despre o fata bruneta care se pricepe la tunsori si la moda si are o sora mai mica cu un an care e shic.Fata bruneta o cheama Tsubaki si intra la un liceu nou ca fiind eleva noua.Se indragosteste de "jucaria" tuturor fetelor din anii mai mari care intamplator pe baiat il cheama Tsubaki la fel.Ciudat? nu.Pana la urma fata ii spune vreo doua vorbe,iar baiatul recunoaste ca ea e diferita de celelalte fete si incep sa se intalneasca.
3)Shugo Chara!-e buna ideea cu Shugo Charaters si povestea e interesanta mai mult in manga,in anime e scurtata si nici macar n-are sens.
4)Love Berrish!!-e draguta ideea.Este vorba despre o fata pe nume Yuuya ce ajunge intr-un liceu deaprte de casa ei si se muta intr-una din apartamentele pentru elevi.Ea fara sa stie s-a mutat in caminul unde sa alfa, cum s-ar zice, cei delicventi, dar ironic printre aceia este si reprezentantul liceului.Isi face o gramada de prieteni si infrunta cu curaj vorbele spuse de ceilalti.
5)Kitchen Princess-Umm...mai mult defineste titlul povestea.Tot ce pot spune e ca in poveste este vorba despre o fata care i-a murit parintii care erau bucatari mari.Ea iubeste gatitul.Cand au murit parintii ei ea nu a vrut sa mai traiasca, iar la un lac apropiat a vrut sa se arunce.Un baiat a oprit-o.I-a dat o crema de zahar.Baiatul a plecat,ar fata vrand sa alfe cine e vazu ca lingura din paharul cu crema de zaharare un semn cu initialele unui liceu.Peste un timp merge la acel liceu si se imprieteneste cu 2 frati.Restul va las sa descoperiti voi...
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Top 5 manga
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dimension of Anime Inspiration :: Discutii pentru toti :: Manga-
Mergi direct la: